• odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
Start
środa, 19 lutego 2020
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W NIELUBI ZORGANIZOWAŁA CYKL WARSZTATÓW PT.: „WICIE PALMY WIELKANOCNEJ” Drukuj
poniedziałek, 15 kwietnia 2019
Na pierwsze warsztaty zaproszono dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi. Kolejne odbyły się w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim. Uczniowie mieli okazję wykonać własnoręcznie palmę wielkanocną z przygotowanych wcześniej elementów ozdobnych. Wicie palmy przez dzieci okazało się bezcennym spotkaniem z tradycją.

Ostatnie warsztaty zostały zorganizowane w miejscowości Zabłocie. Nieocenione okazało się doświadczenie babć i mam, które przybyły aby pokazywać i pomagać młodemu pokoleniu w samodzielnym wykonaniu palmy, używając do tego celu kolorowych zbóż, lnu, kwiatów oraz traw. Dziękujemy za współpracę przy organizacji warsztatów radnej Agnieszce Rutkowskiej oraz sołtys wsi Zabłocie Teresie Woźniak.

Cykl warsztatów został przeprowadzony przez artystkę Leokadię Adamowicz, która jest instruktorem tkactwa artystycznego i specjalizuje się w rękodzielnictwie. Od wielu lat z pasją prowadzi warsztaty artystyczne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.

Mamy nadzieje, że własnoręcznie uwita palma będzie wyróżniać się wśród innych w ten szczególny dzień jakim jest Niedziela Palmowa.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry